M. Lenormand kortos – viena garsiausių ir plačiausiai paplitusių ateities pranašavimo sistemų. Žymioji būrėja M. Lenormand po mirties beveik jokių užrašų apie savo pranašavimo sistemą nepaliko. Kokiomis kortomis pranašavo pati M. Lenormand, taip pat tiksliai nežinoma. Spėjama, jog kasdienėje praktikoje ji naudojo paprastas žaidimo kortos, nors ji ir buvo sudariusi astromitologinę 52 kortų kaladę. 36 kortų kaladė tik daug vėliau buvo papildyta siužetiniais, simboliniais piešiniais, atspindinčiais kortos dvasią. Pranašaudama M. Lenormand rėmėsi garsaus to meto prancūzų ezoteriko ir okultisto Eteilos sukurtomis taisyklėmis (pavyzdžiui kaladėje yra ypatinga korta signifikatorius, reiškianti klausiantįjį). Ypatingos signifikatorių kortos, kurių vienoje pavaizduotas vyras, o kitoje – moteris turi ypatingą reikšmę aiškinant kortas. Dažniausiai jos neinterpretuojamos, o dalyvauja tik kaip atskaitos taškas analizuojant kortų dėlionę. Jų atžvilgiu interpretuojamos visos kitos dėlionėje dalyvaujančios kortos.
M. Lenormand pranašavimo metodai ir technika buvo tik iš dalies atkurta jos mokinių ir pasekėjų. Šiandien Lenormand priskiriama kelių kortų kaladžių autorystė. Jos tapo prancūzišku kartomantijos fenomenu, todėl dažnai šie pranašavimo būdai vadinami „pranašavimu prancūziškomis kortomis“. Tradicinę M. Lenormand kortų kaladę sudaro 36 kortos, astromitologinę kaladę – 54 (pilna kortų kaladę t.y. nuo tūzo iki dešimties bei dvaro kortos) ir dvi signifikatoriaus kortos (vyras ir moteris). Atstatant M. Lenormand pranašavimo sistemą ir pritaikant ją šiuolaikinei pasaulėžiūrai didžiausią indėlį įdėjo flamandų pranašautoja Erna Drusbeke (Erna Droesbeke van Enge). Susipažinusi su Marijos Lenormand palikimu, bei pati turėdama neblogų okultinių sugebėjimų ji, remdamasi amžininkų ir pasekėjų pastabomis, senovinėmis kortomis bei jų aprašymais, pabandė atkurti ir sumoderninti Lenormand sistemą. Sprendžiant iš šios kaladės populiarumo, jai tai puikiai pavyko.
Lenormand kortos. Mažoji Lenormand kaladė. Mažąją Lenormand kortų kaladę sudaro 36 kortos. Signifikatoriai nebeišskirti kaip atskiros kortos, jiems priskirti čirvų ir vynų tūzai. Lenormand kortos savo simbolika ir paveikslėlių siužetais gerokai paprastesnės nei didžiosios Lenormand kaladės kortos. Tam, kad būtų lengviau intuityviai suvokti simbolius ir interpretuoti kortas, ant kiekvienos iš jų nupieti piešinėliai, kuriuos suprasti yra ganėtinai paprasta (šuo-draugas, žiedas-sąjunga ir pan.) net ir nesusipažinus su kortų reikšmėmis. Tačiau atverti gilią jų išmintį ir kortų dėlionėje reikšmes sujungti, susieti i bendrą istoriją ir įžvelgti artėjančius įvykius nėra taip paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Be savo įprastos numeracijos (kryžių septynakė, būgnų devynakė ir pan.), kiekviena korta turi savo numeraciją nuo 1 iki 36. Tai svarbu vertinant jas numerologine prasme. Kai kurios kortų kaladės turi trumpą komentarą, užrašytą tiesiai ant jų.
Kortų kaladėje yra dvi ypatingos signifikatoriaus kortos, kurių vienoje pavaizduotas tik vyras, kitoje – moteris. Šios dvi kortos turi ypatingą reikšmę aiškinant kortas, kurios simbolizuoja klausiantįjį ir pačiame aiškinime dalyvauja tik kaip atskaitos taškas analizuojant kortų dėlionę. Jų atžvilgiu interpretuojamos visos kitos dėlionėje dalyvaujančios kortos.
Kortų dėlionės interpretacijoje atsižvelgus į visus arba dalį (priklauso nuo dėlionės) kiekvienos iš pasirodžiūsių kortų segmentų gaunamas labai aiškus ir detalus atsakymas. Turint omenyje kortų kaladės struktūros ir kiekvienos kortos atskirai sudėtingumą ir išsamumą, jų pagalba galima nagrinėti sudėtingus kasdieniskus, buitinius, psichologinius bei filosofinius klausimus.
Lenormand būrimo kortos, kortų eiliškumas
PERSONAL JESUS – Būrėja Odilė @ Visos teisės saugomos